Vhodný tvar briket
Když se podíváte na dřevěné brikety, zjistíte, že mohou mít tvar válce nebo obdélníku. Ještě předtím, než některý z těchto typů zakoupíte, ujistěte se, že se vejde do vašeho kotle.
Válcové brikety jsou obecně o něco menší, ale na druhou stranu se s nimi hůře manipuluje pro uskladnění, kdy efektivněji využijete prostor právě s obdélníkovou variantou.
Dřevěné brikety podle druhu dřeva
Co se týká jednotlivých druhů briket, liší se také obsaženým dřevem. Některé jsou čisté například z bukového či dubového dřeva, jiné jsou s příměsí kůry.
Právě kůrové brikety jsou vhodným doplňkem pro noční vytápění, kdy dlouho hoří a žhnou, takže není potřeba tak často přikládat.
Všechny
druhy dřevěných briket jsou slisovány pod velkým tlakem, takže v porovnání
s běžným dřevem je jejich topná síla mnohem koncentrovanější. U kvalitních
druhů je nízký obsah popela, což pomáhá zjednodušovat údržbu kotle.
Balení odpovídající vašim potřebám
Pro menší vytápění například na chalupě si vystačíte s několika baleními po 8 nebo 10 kilogramech. Pokud však máte dřevěné brikety jako hlavní topivo na celou sezónu, může být lepším řešením pořízení rovnou celé palety o hmotnosti kolem 800 kg. Za takový nákup navíc dostanete ještě množstevní slevu, což je další úspora v nákladech.
Velkou výhodou je zabalení po určitém množství kusů do nepropustného PE obalu, který brání zvlhnutí a znehodnocení briket. Díky tomu bez problémů vydrží až do topné sezóny.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.