Nepravý Američan.
V pondělí konala se na Žofínském ostrově posvícenská zábava pražských kuchařů, při které vzbudil pozornost mladík, vydávající se za Američana. Ukazoval dolary a vyprávěl, jak to v Americe vypadá.
Mladík se výborně bavil, neustále tančil, dal hudebníkům 2000 korun, bohatě přispíval na různé sběrací podniky a nebudilo ani podezření, když si padesátikorunami utíral nos, neboť přítomní byli toho jednomyslného přesvědčení, že si bohatý Američan může všelicos dovoliti.
K ránu objednal Američan automobil a rozvážel domů nejprve spolucestující, pak ale zcela ochotně dával odvézti každého, kdo mu o to řekl. Aby trochu vystřízlivěl, dal se s několika osobami odvézti až na Bílou Horu a pak zajel ještě do kavárny Astorie na Ovocném trhu, kde popíjel šampaňské.
O utrácejícím Američanu a jeho pohostinském vystoupení na kuchařské zábavě dověděl se policejní inspektor Bubník, kterému bylo nápadné utrácení podezřelým. Zjistil, že Američan bydlí v jednom hotelu na Starém městě, a když tento ve středu v noci přijel autem k hotelu, zatkl ho s detektivem Zárubou.
U neznámého nalezen byl ostře nabitý browning, kterého chtěl při zatýkání použiti, a 7000 korun a 4 dolary. Mimo to nalezeny u něho různé listiny na jméno Aloise Pecka z Clevelandu. Bylo zjištěno, že peníze pocházejí z krádeže. Ze zatčeného se vyklubal 21letý zámečník V. Pučelík z Plzně, který vůbec v Americe nebyl.
Po dlouhém zapírání se doznal, že v noci na 3. října ukradl pravému Peckoví v hotelu Start v Hradci Králové, kde s ním přenocoval. 26.000 korun, 30 dolarů, zlaté hodinky s řetězem, zlatou jehlici a hedvábné prádlo. Až na peníze byly tyto věci u něho nalezeny.
Většinu peněz za dva dny utratil, o dolary byl okraden, neboř jeho hosté v autu mu je z kapes vytahali. Proto byl zatčen. Také jeden číšník z kavárny Astoria, který byl z krádeže dolarů usvědčen, byl zatčen.
témata článku:
Diskuze k článku „Rok 1921: Proč se pražská policie zajímala o divoký flám mladého bohatého „Američana“?“