Boj žen o mládí.
Boj ženy o mládí se pokládal vždy za vhodný předmět pro řemeslný žert, ale dnešní lékaři dívají se na věc s rozumnějšího hlediska a prohlašují, že žena zahlazujíc stopy blížícího se stáří, prospívá tím veřejnosti.
Svým odhodláním zůstali mlada tváří i postavou, prohlásil dr. Eugene Lyman Fisk k shromáždění ženského klubu v Novém Yorku, stanoví sobě i svému okolí vyšší úroveň zdraví.
Moderní žena, místo aby se spoléhala v boji se známkami stáří na prostředky pověrčivé kultury krásy, jde na kořeny stárnutí a nemocí a snaží se brániti se jim nejlepšími prostředky, které jí dává příroda.
Podobně prohlásil anglický lékař k zástupci Evening Standardu, že snaha ženy o mládí nezasluhuje posměchu, neboť pryští z přirozené touhy zachovati si co možná dlouho fysické půvaby.
»Neplyne to toliko z osobní marnivosti. Nechce jenom napodobiti mládí umělými prostředky, nýbrž chce se cítiti opravdu mladá.
Dnešní žena chápe, že do značné míry zdraví znamená také dobré vzezření a mladistvost.
A ženy, které se snaží uchovali si svěžest přirozeným životem, cvičením těla, pobytem na čerstvém vzduchu a správnou dietou, prospívají národu, stávajíce se apoštolkami zdraví.
Stáří není otázkou let, nýbrž fysického stavu těla, a žena, která je zdráva, vypadá vždy o deset let mladší, než její družka téhož věku, která se o sebe nestará. Slečna Madge Tilheradgeová, americká herečka, praví podobně, že žena by měla utajili svůj věk, pokud to dovede.
Nepravím tím, aby ženy prostředního věku se snažily dodati si mladistvosti umělými prostředky, ale soudím, že je přímo povinností ženy, aby se uchovala mladou přirozeně, pokud to jen lze.«
témata článku:
Diskuze k článku „Rok 1926: Mají si ženy připadat mladé a krásné? Ano, je to v zájmu celého národa“