DRFG Davida Rusňáka podporuje sport i kulturu (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Když David Rusňák v roce 2011 zakládal svou investiční skupinu DRFG, dobře věděl, že kromě samotné investiční činnosti, jako jsou například podílové fondy a dluhopisy, chce také přispívat ke zlepšování života v regionech, kde skupina působí.

DRFG Davida Rusňáka

S podporou David Rusňák samozřejmě začal v Jihomoravském regionu, odkud pochází. Jenže dnes má skupina DRFG své podnikatelské aktivity prakticky po celém Česku. Nově se tak může pochlubit partnerstvím na východě Čech s Královéhradeckou Filharmonií.

Oficiálně byla Filharmonie v Hradci Králové založena v roce 1978, ale fakticky funguje už od konce 19. století, kdy začala fungovat Filharmonie Sokola. To je také důvod, proč se koncertní síň nachází na Eliščině nábřeží v objektu Sokolovny.

Sál Filharmonie postavený na přelomu třicátých let minulého století primárně sloužil jako kino. Prostory nebyly příliš vhodné pro koncerty klasické hudby, proto sál Filharmonie prošel v letech 2004–2005 rozsáhlou rekonstrukcí.

Nová síň především z hlediska akustiky dosahuje srovnatelné úrovně předních evropských koncertních síní a je dostačující i kapacitně, pojme téměř šest set diváků.

DRFG podporuje nejen dobročinné projekty, ale také kulturu

K dalšímu kvalitativnímu zlepšení produkce Filharmonie bez diskuze přispěly také dlouho očekávané mistrovské varhany. Těch se filharmonici dočkali v roce 2018 a významně tak přispěly k rozšíření jejich repertoáru.

Přestože varhany mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu, nemusely se uskromnit současné výpravy oper, muzikálů, ani opusů s širokým orchestrálním a sborovým obsazením. Pochvalné recenze návštěvníků jsou toho jasným důkazem.

Filharmonie v Hradci Králové má koncerty ve své nové koncertní síni pravidelně velmi navštěvované. Koncertuje ale také v dalších částech České republiky a pravidelně i na významných evropských scénách. Ať už to je ve Vídni, v Ženevě či Antverpách.



Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
3. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.