Život v dalekém Japonsku se od toho v Evropě v mnohých ohledech výrazně liší. Jeden ze zajímavých rozdílů mezi evropskou a japonskou kulturou vám ukáže historický článek z roku 1908.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.Americký sen aneb cesta chudého chlapce k milionům dolarů
[ téma: 1909, peníze, zbohatnutí, USA ]Jak se může z chudého dítěte stát uznávaný milionář? Stačí k tomu jen štěstí, vytrvalost a prostředí přející podnikání. Přesně takový životní příběh jednoho amerického milionáře vám přiblíží historický článek z roku 1909.
Lidové noviny - 1909, autor neuveden.Originální předpovídání počasí za časů našich předků
[ téma: 1922, počasí, předpověď, kalendář ]Zdá se vám, že současné předpovědi počasí postavené na satelitech a výkonných počítačích meteorologům příliš nevychází? Článek z roku 1922 vám ukáže zajímavý způsob, jak se počasí pomocí obecního býka předpovídalo kdysi.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.Nejpodivnější sebevraždy historie
[ téma: 1912, sebevražda, smrt, historie ]Sebevražda určitě není disciplína, ve které by měli lidé mezi sebou soutěžit. Přesto i v tomto smutném oboru existují žebříčky, které se snaží jednotlivé sebevraždy z celé historie světa porovnávat podle podivnosti a bizarnosti. Více v historickém článku z roku 1912.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.Rok 1908: Trest pro kněze, který zpochybnil příběh Adama a Evy
[ téma: 1908, náboženství, ráj, Adam a Eva ]Je biblický příběh o stvoření Adama a Evy a jejich vyhnání kvůli ochutnání jablka nabídnutého ďábelským hadem pouhou legendou a podobenstvím, nebo nedotknutelnou pravdou? Jistý italský páter odpověď na tuto otázku poznal na vlastní kůži. Více v článku z roku 1908.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.Zapomenutá řemesla, v jejichž existenci dnes sotva uvěříte
[ téma: 1927, řemesla, historie, Paříž ]Co se vám vybaví, když se řekne zapomenuté řemeslo? Možná doškář nebo třeba bednář. Ale co třeba výrobce mastných ok na polévce, krmič holoubat nebo buditel? Tato a další podivuhodná zapomenutá řemesla vám představí historický článek z roku 1927.
Lidové noviny - 1927, autor b.l.Zvláštní zvyky slavných spisovatelů
[ téma: 1924, spisovatelé, zlozvyky, zajímavosti ]Umělci bývají někdy ostatními lidmi pokládáni za podivíny, kterým je těžké v běžném životě rozumět. Jak vám na příkladu několika dodnes známých spisovatelů ukáže náš článek z roku 1924, tak někdy je to skutečně pravda.
Lidové noviny - 1924, autor čch.Rok 1923: Špinavé prádlo našich komunistů, probírané na jejich tajné schůzi
[ téma: 1923, politika, komunisti, historie ]Možná máte pocit, že naši dnešní politici mají k ideálu daleko. Pokud si ale myslíte, že dříve bylo všechno lepší, tak vás historický článek z roku s popisem jedné tajné schůze komunistů v Prostějově jistě vyvede z omylu.
Hlas lidu - 1923, autor neuveden.Rok 1908: Kolik zlata je možné vytěžit ve zlatonosné řece Otavě?
[ téma: 1908, zlato, rýžování, české řeky ]Slyšeli jste někdy o tom, že řeka Otava obsahuje velké množství zlata? Historický článek z roku 1908 vás seznámí s tím, kolik zlata se na různých místech Otavy skutečně nachází a zda by se zde hromadné rýžování zlata vyplatilo.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.Stručná historie investování do zlata
Zlato je lidmi pro jeho vzácnost obdivováno odnepaměti. Navíc je známá jeho schopnost udržení hodnoty i v době válečných či ekonomických krizí. K tomu si přidejte ještě vizuální přitažlivost (šperky) a vodivost elektřiny (elektronika). Není divu, že se dlouhá staletí používá pro investice.