Podzim je doba, kdy děti často stůňou. Jak ale nemocné dítě udržet v posteli? Článek z roku 1903 vám nabídne dodnes platné rady z doby našich prababiček, které takové situace musely řešit v době před příchodem mobilů, tabletů, televizí a herních konzolí.
Česká hospodyně 1903, autor neuveden.Je rakovina nová nemoc? Přečtěte si, jak se o rakovině psalo před víc jak 100 lety
[ téma: 1906, rakovina, nemocnice, léčení, nemoc ]Mnoho lidí dnes pokládá rakovinu za nemoc, která lidstvo pronásleduje maximálně pár posledních desetiletí. Jak vám ale ukáže historický článek z roku 1906, tak proti smrtící rakovině se lékaři snaží ze všech sil bojovat už dávno.
Světozor 1906, autor neuveden.Může spánek po obědě u dospělých lidí způsobit mrtvici?
[ téma: 1901, zdraví, spánek, odpočinek ]Máte chuť jít si po obědě odpočinout a na chvíli spát? Článek z roku 1901 odpoví na důležitou otázku, zda je spánek v poledne zdravý, nebo tím naopak riskujete svůj život.
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.Jednoduchý trik, pomocí kterého si můžete detailně prohlédnout vlastní oko
[ téma: 1905, věda, oko, světlo ]Článek z roku 1905 vám popíše zajímavý způsob, jak si i bez pomoci moderní techniky můžete snadno prohlédnout vlastní oko.
Epocha 1905, autor —s.Povinné očkování dětí - ano nebo ne? Jak viděli rizika očkování v roce 1902
[ téma: 1902, zdraví, očkování, nákaza, děti ]Ohledně očkování dětí se v dnešní době často vedou nejrůznější spory. Není to ale nic nového - jak vám ukáže historický článek z roku 1902, tak se otázka povinného očkování dětí se řešila již tehdy.
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.Jaké barvy na zeď jsou nejzdravější a co v bytě naopak může způsobit vážnou nemoc?
[ téma: 1906, zdraví, barva, interiér ]Zdravé prostředí v domácnosti zajímalo již naše předky. Článek z roku 1906 vám popíše zajímavý vědecký výzkum, zkoumající jaké interiérové barvy na stěnu jsou nejvhodnější a čemu je naopak z hlediska zdraví nejlepší se zcela vyhnout.
Vynálezy a pokroky 1906, autor Dr. Vl. J.Hýčkejte si svou střevní mikroflóru. Odvděčí se vám pevným zdravím (PR)
Průjem, ale i zácpa stejně jako křeče a nadýmání nám mohou pěkně znepříjemnit život. Obzvláště pokud nás potkají na cestách v dalekých krajinách, kdy bychom měli být maximálně fit. Střevní mikroflóra však trpí i během léčby antibiotiky, nebo v důsledku střevní infekce. Pak je na místě pomoci ji s její obnovou.
Co se kouřilo jako náhražka tabáku? Konopí, natě rajčat nebo třeba listy rebarbory
[ téma: 1904, cigarety, tabák, konopí, kouření, zdraví, následky ]Kouření tabáku je rozšířené po celém světě, ale někde se kromě něj kouří i jiné věci. Zajímavý historický pohled nejenom na kouření konopí vám přináší článek z roku 1904.
Epocha 1904, autor —l.Co u dětí způsobuje krátkozrakost a jak jí předcházet
[ téma: 1902, oči, zrak, zdraví, děti, brýle, škola ]Podle statistik u nás polovina obyvatel nosí brýle, přitom problémy se zrakem často začínají už ve škole. Článek z roku 1902 vám prozradí, jak by se dalo krátkozrakosti u dětí zabránit.
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.Jak naši předci léčili rýmu
[ téma: 1903 ]Trápí vás rýma? Zkuste jí vyléčit podle receptu z roku 1903.
Česká hospodyně 1903, autor neuveden.