ré výsledky co se týče bezdýmnosti, zejména při zvýšené činnosti.
Topení Hinstinovo
Hinstinovo topení jest velmi jednoduché, a též cena zařízení jest velmi mírná Zakládá se na známém způsobu, jakým si pomáhají topiči, chtějí-li topiti na obyčejném roštu čadivým uhlím. Naloží totiž čerstvé uhlí na začátek roštu, a na ostatní ploše rozestrou uhlí již žhavé Plyny, vyvinující se z čerstvého uhlí, spalují se nad žhavou vrstvou. Tato zásada jest při Hinstinově soustavě provedena jen dokonalejším a účelnějším způsobem. Obyčejný rošt A skloněn jest do zadu a zakončen jest, jak z obrázku patrno, krátkým roštem B, do zadu silně se zvedajícím. Pec jest rozdělena obloukem z ohnivzdorných cihel C na dvě nestejné Části.
Čerstvé uhlí nakládá se v tlusté vrstvě na začátku roštu u F, a když se tam bylo dostatečně zahřálo, rozestře je topič hřeblem po ostatní ploše roštu G; strusku a žhavé uhlí sešine pak na zvýšený zadní rošt B, kdež zbytek uhlí dodoutná, jsa ochlazován čerstvým vzduchem, jenž proudí dvířky E do popelníka.
Okénkem H dohlíží topič na hoření ve spalovací komoře a řídí dle potřeby přístup vzduchu dvířky E. Je-li plamen příliš čadivý, pootevře dvířka, Čímž pouští do spalovací komory žhavý vzduch, obsahující jen nepatrné množství hořlavých plynů; je-li plamen modrý, jest nutno přítok vzduchu zavésti přední částí roštu, kdež se nasytí hořlavými plyny, prchajícími z čerstvého uhlí.
Hinstinovo topení jest již také zavedeno v jednom z největších závodů města Paříže a osvědčuje se velmi dobře.
témata článku:
Diskuze k článku „Moderní bezdýmné kotle na tuhá paliva“